Czym wyczyścić blachodachówkę?


Efektywność czyszczenia blachodachówki w dużej mierze zależy od tego, jakich narzędzi się przy tym czyszczeniu użyje. Zwykłe uniwersalne płyny do mycia mogą tutaj nie wystarczyć. One są dobre do bieżącego przemywania kuchennych blatów i wycierania kurzu z mebli, ale raczej nie zdołają rozpuścić mocno utrwalonych zabrudzeń, do których doszło w wyniku osadzenia się na dachu różnych drobinek, pyłków czy drobnych kamyczków z otoczenia.

Mycie dachów Poznań warto przeprowadzić pod ciśnieniem. Oznacza to, że trzeba przy nim wykorzystać specjalną myjkę ciśnieniową, która coraz częściej występuje w wielu domach, więc nie trzeba jej nawet specjalnie kupować albo wypożyczać. Aby nie dokładać sobie roboty i nie musieć czyścić jednego punktu dwa razy, sprzątanie należy rozpocząć od samego środka dachu, powoli kierując się w dół lub na zewnątrz. Trzeba też uważać, aby nie doprowadzić do zamoczenia termoizolacji, co mogłoby się zakończyć jej częściowym uszkodzeniem. Raczej nie powinno się czyścić dachu bez wejścia na jego pokrywę. To prosty sposób na zalanie tych elementów, na które w żadnym wypadku nie chciałoby się oddziaływać silnym strumieniem wody.

Jeżeli zabrudzenia są większe i poważniejsze, a silny strumień wody nie jest w stanie ich usunąć, warto wytoczyć cięższe działa i sięgnąć po jakieś narzędzie przeznaczone do czyszczenia ręcznego, czyli np. miękką szczotkę. Mycie dachów Poznań może być przeprowadzone przy pomocy takiej szczotki, choć oczywiście ważne jest to, aby nie była ona zbyt twarda. Szorstkie włosie mogłoby bowiem porysować blachodachówkę i nawet trwale ją uszkodzić. Warto też zorientować się w tym, jakie preparaty chemiczne mogą być stosowane na konkretnym pokryciu. Zazwyczaj producenci jasno o tym mówią, więc takie informacje należy wyciągać bezpośrednio od nich.

Zanim użyje się jakiegokolwiek przyrządu na blachodachówce, warto sprawdzić go na jej niewielkiej części. Dzięki temu można zobaczyć, jak dane pokrycie zareaguje na kontakt z konkretną substancją bądź narzędziem.

Więcej porad znajdziesz na: https://poznan-dekarstwo.pl/