Jaką kurtynę wybrać dla chłodni?


W chłodniach panują dość specyficzne warunki, które wymagają stosowania w tych pomieszczeniach odpornych na nie rozwiązań. A nie chodzi tu wyłącznie o meble, narzędzia, urządzenia, specjalistyczne maszyny czy inne narzędzia przeznaczone do pracy. Chłodnie trzeba też w jakiś sposób oddzielić od pozostałych części obiektu, co czyni się nie przy pomocy zwykłych drzwi, a przy zastosowaniu o wiele bardziej praktycznych kurtyn. Dbają one o wysoką funkcjonalność pomieszczeń przeznaczonych do przechowywania żywności. Używa się ich znacznie prościej niżeli zwykłych drzwi, bo brak klamki czy jakichkolwiek innych uchwytów sprawia, że nie trzeba nawet używać rąk, by przejść przez paski i przedostać się do samego serca chłodni, aby np. coś do niej zanieść lub coś z niej wyciągnąć.

Kurtyny, które mają zostać zastosowane w chłodniach, muszą być przede wszystkim odporne na działanie niższych temperatur, więc ten parametr będzie w nich absolutnie najważniejszy i powinien zostać uznany za priorytet. Poprzez właściwe ich wykonanie dba się o utrzymywanie odpowiednich warunków w pomieszczeniach. Kurtyny polar nie tylko same w sobie są odporne na chłód, ale też chronią przed tym, by to mroźne powietrze nie wydostawało się z chłodni i nie przedostawało się do innych stref występujących w obiekcie. To, co zostało już zresztą wspomniane, to także zdolność do podwyższania ogólnego komfortu pracy. Osoby działające w chłodni będą mogły wywiązywać się ze swoich obowiązków dużo szybciej i sprawniej, jeżeli nie zostaną zmuszone do otwierania drzwi czy chwytania za klamkę za każdym razem, gdy tylko zechcą przedostać się do chłodni albo z niej wyjść.

Kurtyny chłodnicze to przeważnie kurtyny polar, czyli takie kurtyny, które wykonuje się z folii w typie polar. W zależności od jej konkretnego rodzaju będzie ona przetrzymywać temperatury w zakresie od -60 stopni C do nawet 30 stopni C. Właściwości takich kurtyn mogą być więc różne. Z tego względu najpierw warto pomyśleć o tym, w jakich warunkach rzeczywiście będą one używane.

Sprawdź jaką kurtynę wybrać: https://izolacyjnie.pl/