Kiedy kupujemy dewocjonalia?


W domu każdego z nas na pewno znajdziemy wiszący nad drzwiami wejściowymi krzyż, czy figurkę Matki Boskiej, w której trzymana jest woda świecona. Dewocjonalia od najmłodszych lat towarzyszą nam w domu rodzinnym, a następnie już w naszym własnym domu. Dewocjonalia i rękodzieła z Ziemi Świętej.Pierwszy łańcuszek z krzyżykiem, wykonany ze szlachetnego kruszcu otrzymujemy na chrzcie lub na komunii i niejednokrotnie mamy go przez dziesiątki lat. Ale to nie jedyne elementy związane z wiarą, jakie znajdziemy w naszym domu.
Każdy sklep z dewocjonaliami ma zdecydowanie więcej do zaoferowania swoim klientom. Jeśli więc wybieramy się na ślub naszych dobrych znajomych lub dziecko przyjaciółki przystępować będzie do pierwszej komunii świętej, powinniśmy wybrać się do sklepu z dewocjonaliami, aby kupić idealny prezent, jakim będzie pięknie wydana biblia, obraz ulubionych świętych, czy krzyżyk do powieszenia nad drzwiami wejściowymi.
Rękodzieła z Ziemi Świętej również cieszą się dużą popularnością i są sprowadzane na szeroką skalę do naszego kraju. Jeśli jednak nie lubimy otaczać się zbyt dużą ilością dewocjonaliów w swoim wnętrzu, możemy zdecydować się na mały, ale gustowny dodatek. Może nim być na przykład niewielki obraz Matki Boskiej Karmiącej umieszczony w naszym gabinecie.