Proces z bankiem w sprawie kredytu we frankach


Temat kredytów we frankach cieszy się zainteresowaniem od dekady. Pojęcie „frankowicz” zagościło w naszej kulturze na stałe. Określa się tak osobę, która zaciągnęła kredyt we frankach w pierwszym dziesięcioleciu 21 wieku. Prawnik i kredyty frankowe kancelaria prawnicza. Kredyty takie były bardzo popularne, ponieważ z tą samą zdolnością kredytową banki przyznawały znacznie wyższe pożyczki. Dla wielu była to życiowa szansa, żeby, na przykład, wybudować dom, czy kupić mieszkanie. Plany tych osób pokrzyżował jednak kryzys gospodarczy w 2007 roku i krach walutowy w drugim dziesięcioleciu 21 wieku.
Często opisujemy osoby mające kredyty frankowe w negatywnym świetle. Jest to jednak tylko jedna perspektywa. Wiele osób, otrzymywała bowiem oferty od przeróżnych banków z zapewnieniami o życiowej szansie na kredyt i pewną inwestycję na lata. Promotorzy takich ofert nie byli do końca szczerzy i właśnie, dlatego po latach wiele osób decyduje się na proces z bankiem w sprawie takiego kredytu. Proces ten, to jednak kolejny koszt, ponieważ będzie nam potrzebny specjalista, a więc prawnik od kredytów.

Pocieszający może być fakt, że coraz częściej w przekazie medialnym słyszymy o tym, że jednostka wygrała proces w sądzie w sprawie kredytu we frankach. Jest to światełko w tunelu dla osób chcących się wreszcie uwolnić od tego zobowiązania.